گلبان گلبان گلبان گلبان

امروز چهارشنبه 29 خرداد ماه 1398 | 01:48

  • دانلود اپلیکیشن موبایل انتشارات گلبان
  • ویلیامز 2018
  • گنج آزمون
  • درسنامه
  • اردر داخلی و اورژانس
  • گلبان
  • برک و نواک

معرفی نشر گلبان

تقريباً ٣٠ سال قبل يعني از حدود سالهاي ١٣٦٦-١٣٦٥ كم ‏كم ناشراني با فعاليت عمده در زمينه كتابهاي علوم پزشكي پا به عرصه حيات گذاشتند. البته نبايد پيش‏ كسوتاني را كه از چند دهه قبل در اين زمينه فعاليت داشته ‏اند، فراموش كرد. يكي از نمونه‏ هاي بارز اين پيش‏كسوتان انتشارات چهر است كه هنوز هم به فعاليت پربار و ارزشمند خود ادامه مي‏دهد. اما در دو دهه اخير شاهد رشد چشم گير مؤسسات انتشاراتي كتابهاي علوم پزشكي بوده ‏ايم كه انصافاً خدمات بسيار ارزنده ‏اي به دانش پزشكي اين مرزوبوم كرده ‏اند و مي‏ كنند. در اين مدت، شاهد شكل‏ گيري، ادغام و متأسفانه گه گاه انحلال اين مؤسسات بوده ايم، اما حركتي كه شروع شده است بي‌وقفه به پيش مي‏رود و اكنون شاهد آن هستيم كه هر ساله صدها اثر ارزشمند در زمينه ترجمه و تأليف كتاب هاي علوم پزشكي، به چاپ مي‏ رسند.

تقريباً ١٨ سال قبل، جمعي از دوستان شما كه سابقه سال ها كار و تلاش در زمينه نشر و تدوين كتب علوم پزشكي را در كوله ‏بار تجربه خود داشتند، گرد هم آمدند تا طرحي نو در اندازند و گامي ديگر به سمت تعالي نشر كتابهاي علوم پزشكي بردارند. هسته مركزي اين تشكل كه انتشارات گلبان نام گرفت، متشكل از افراد زير است: آقاي سيدابوالقاسم حسيني كه بي‏ اغراق ركورددار چاپ كتابهاي علوم پزشكي هستند و تاكنون صدها اثر ارزنده را از ناشران مختلف به چاپ رسانده ‏اند؛ آقاي حسن روشنايي كه همت والاي ايشان در نشر كتب علوم پزشكي زبان زد همگان است و علاوه بر قدرت مديريت خود، يكي از طراحان بسيار با ذوق به حساب مي‏آيند؛ و دكتر بهرام قاضي‏ جهاني كه در حال حاضر در كارنامه خود، ترجمه، ويرايش و نظارتِ حدود ١٥٠عنوان كتاب را ثبت كرده است و بيش از ٢٥سال است كه خوانندگان با آثار ايشان آشنايي كامل دارند.

(هسته علمي اين انتشارات كه MEDIC مركز مديريت تدوين كتب علوم پزشكي) نام گرفته است، به همت استادان برجسته اين مرزوبوم و مترجمان و ويراستاران مجرب شكل گرفته و نظارت بر تمام فعاليت هاي علمي را برعهده دارد. به ‏عنوان‏ مثال، يكي از بخش هاي اصلي MEDIC، بخش كتاب هاي زنان و مامايي است كه از استادان صاحب نامي هم چون جناب آقاي دكتر ملك ‏منصور اقصي و همكاران فاضل ايشان بهره مي‏گيرد و تاكنون كتابهاي متعددي را تقديم دانش‏ پژوهان گرامي كرده است.

يكي ديگر از شاخه‏ هاي MEDIC، انتشارات قاضي‏ جهاني و گروه ترجمه دكتر قاضي‏ جهاني است كه ترجمه و ويرايش حجم عمده ‏اي از كتابها را عهده ‏دار هستند. هم چنين بايد به گروه ترجمه دكتر آيدين تبريزي (نام نويسنده در جستجو : آيدين تبريزي) اشاره كنيم كه با نيروهاي جوان و كارآمد، در صف اول ترجمه و ويرايش كتابهاي گلبان مشغول فعاليت هستند و در آينده نزديك شاهد حضور چشم گيرتر ايشان در عرصه تدوين كتب خواهيم بود.

در اينجا بايد از مرد بزرگ تدوين كتابهاي اردر نويسي و كتابهاي دارويي نام ببريم. جناب آقاي دكتر حجت ‏اله اكبرزاده پاشا، با سابقه ‏اي طولاني در زمينه تدوين و تأليف كتب علوم پزشكي، براي همگان چهره‏ اي آشنا و موفق هستند و شايد يكي از ركوردداران تيراژ كتب علوم پزشكي در اين كشور باشند، چرا كه بعضي از كتابهاي ايشان به چاپ هفدهم (و تيراژ بالاي ٧٥٠٠٠) نيز رسيده‏اند. يكي از اعضاي مؤثر و كليدي MEDIC جناب آقاي دكتر حجت ‏اله اكبرزاده پاشا هستند كه اخيراً با كتاب راهنماي كلنيك داروهاي ايران و جهان موفقيت چشم گيري را نصيب خود و انتشارات گلبان كرده ‏اند.

و اما سخني چند در مورد «مجله پزشكي امروز زنان»: اين مجله با همت والاي استاد ارجمند جناب آقاي دكتر ملك ‏منصور اقصي و جمعي از اعضاي هيئت علمي گروه بيماريهاي زنان دانشگاه علوم پزشكي تهران و چند تن از استادان برجسته ايراني مقيم خارج كشور، شكل گرفته و تاكنون ٢٥ شماره از آن منتشر شده است. پس از ماه ها بحث و گفتگو و تبادل‏ نظر، به اين نتيجه رسيديم كه اعتماد مخاطبان انتشارات گلبان در رشته ‏هاي مامايي و زنان به اين انتشارات، به حدي رسيده است كه ما را موظف مي‏ كند خدمات ديگري غير از كتاب نيز به اين عزيزان ارايه كنيم. بهترين راه را اين ديديم كه با انتشار مجله ‏اي با گستره توزيع در سراسر كشور، حضورمان را در كنار اين عزيزان پررنگ‏تر كنيم و بتوانيم ايشان را از آخرين يافته‏ هاي اين علم آگاه سازيم.

از شما عزيزان دعوت مي‏ كنيم براي آشنايي با محتويات مجله، به خود آن مراجعه فرماييد.

انتشارات گلبان در زمينه مشترك‏ گيري و ارايه خدمات متنوع به مشتركان نيز فعاليت كرده است و در حال حاضر هزاران نفر از خدمات اشتراك اين انتشارات بهره ‏مند هستند. شما نيز براي پيوستن به اين جمع، مي‏ توانيد با مراجعه به سایت و اپلیکیشن گلبان ،ثبت نام فرمایید. دوستان شما در گلبان، همواره منتظر دريافت هرگونه نظر، پيشنهاد و انتقاد شما عزيزان هستند تا بتوانند با استفاده از آنها، در جهت ارايه هر چه بهترِ خدمات گام بردارند. ما را از اين موهبت بهره ‏مند سازيد.

 

هيأت مديره شركت گلبان نشر